ONLİNE PC

onlinepc.forumstech.com Hoş Geldiniz.

Bilgisayarınızın Online Ortamı


  FIRTINA'DA RAFTİNG ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

  Paylaş

  mod.3
  Modaratör
  Modaratör

  Mesaj Sayısı : 20
  Kayıt tarihi : 28/07/09
  Yaş : 24

  FIRTINA'DA RAFTİNG ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

  Mesaj  mod.3 Bir Salı Tem. 28, 2009 6:37 pm

  Ardeşen ilçesi Uluslararsı Rafting Şampiyonası'na ev sahipliği yaptı.

  Geleneksel olarak yapılan Uluslararası Fırtına Rafting Şampiyonası'nın üçüncüsüne bu yıl 18'i erkek, 3'ü bayan olmak üzere, 21 kulüp ve toplam 84 sporcu katıldı.


  Fırtına Rafting Şampiyonası'na bu yıl ilk kez bayan sporcular katıldı. Şampiyona programında Fırtına Vadisi'nde ilk iki gün rafting şenliği yapıldı. Üçüncü günde uluslararası musabakalar başladı. Sporcular yaklaşık 7 km'lik bir mesafede Fırtına Deresi'nin coşkun sularında heyecan ve ümitle kürek çektiler. Şampiyonaya katılan Ardeşen Gelişim Spor Kulübü'ne ait rafting botu alabora olurken, kayda değer bir sorun yaşanmadı. Şampiyonanın ardından tüm sporcular musabaka alanındaki havuza davet edildi ve tulum eşliğinde suda horon oynadılar.
  Şampiyonada; Rize Belediyesi Rafting Kulübü birinci, Ardeşen Dağraft Kulübü ikinci ve Bleack Sea Rafting Kulübü ise üçüncülüğü alarak dereceye girdi. Şampiyonada tüm kulüplere kupa verilirken sporculara da madalyalar takıldı. Ayrıca, gelişmekte olan spor branşları federasyonu başkanlığı ve DOKADAK tarafından, katılım madalyası takıldı.
  Üç yıldır şampiyonanın ana sponsorluğunu üstlenen BEKO Temsilcisi Yusuf Kaya, uluslararası bir etkinlikte sponsor firma olmaktan ve spor organizasyonlarına katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Kaya, şunları söyledi: "Bu şampiyona ile hem yöredeki gençleri spora teşvik etmiş, hem de doğal güzelliklerden faydalanmaya yönlendirmiş olduk. Şampiyonadaki şölen havası ile de yöre halkına moral ve motive sağladık. Bundan sonraki uluslararası spor etkinliklerinde yine katkı sağlamaya devam edeceğiz." dedi.

   Forum Saati Paz Tem. 22, 2018 12:28 pm